Na rundę przed końcem Indywidualnych Mistrzostw Polski!

Status Quo w Budimex Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet!

W ósmej rundzie byliśmy świadkami bezpośrednich pojedynków liderek. Obie partie po emocjonującym i zmiennym przebiegu zakończyły się remisami. Z pewnością niezadowolone z takich wyników będą Karina Szczepkowska oraz Anna Warakomska, które nie wykorzystały znacznych przewag w partiach z Moniką Soćko i Jolantą Zawadzką.

W ostatniej rundzie szczególna uwaga będzie skupiona na bezpośredniej partii Kariny z Anną. Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka pozostałe liderki, które podejmą outsiderki turnieju. Wszystkie cztery zawodniczki bardzo dobrze prezentują się na tych mistrzostwach, jednak mimo prowadzenia w tabeli, jedna z nich zakończy na czwartym, najgorszym dla sportowca miejscu. W dolnych rejonach tabeli zwycięstwa odniosły Joanna Majdan z Martą Bartel, Iweta Rajlich z Anną Kubicką oraz Klaudia Kulon z Alicją Śliwicką i walczą o ostatnie nagrodzone miejsce.

Bezkompromisowa walka w przedostatniej rundzie w LOTTO Indywidualnych Mistrzostw Polski!

Jan Krzysztof Duda w spektakularny sposób pokonał Kacpra Pioruna i objął samodzielne prowadzenie w zawodach. Aktualny mistrz Polski jeszcze dwie rundy wcześniej miał aż 1,5 punkt przewagi, jednakże ją roztrwonił i musi liczyć na potknięcie rywala w ostatniej partii. Po dwóch porażkach z rzędu, świetną partię rozegrał Radosław Wojtaszek. Kwidzynianin nie liczy się już w walce o najwyższe trofea, ale stawką ostatniej rundy jest zachowanie pozycji lidera listy rankingowej. Pierwsze zwycięstwo odniósł Daniel Sadzikowski, pokonując Aleksandra Miśtę. Co ciekawe prawie wszyscy zawodnicy, którzy walczyli o brązowy medal przegrali swoje pojedynki (Krasenkow z Wojtaszkiem, Tomczak z Soćko oraz Bartel z Gajewskim).

Sytuacja w tabeli sprawia, że w ostatniej rundzie będziemy świadkami ekscytujących partii – szczególnie partii bezpośrednich rywali do brązowego medalu Tomczak – Krasenkow. Rozpędzony Jan Krzysztof Duda zmierzy się z Mateuszem Bartlem (będącego po dwóch porażkach) i będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Kacper Piorun podejmie czarnym kolorem Aleksandra Miśtę, który wygrał wszystkie partie grane białymi!