Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Budimex Indywidualne Mistrzostwach Polski Kobiet zapowiadają się bardzo emocjonująco. Wystąpią w nich zawodniczki kadry narodowej, które na olimpiadzie szachowej w Baku w 2016 roku zdobyły srebrny medal, a rok później zajęły 4. miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Hersonissos.

Tytułu bronić będzie 8-krotna mistrzyni Polski, arcymistrzyni Monika Soćko, od wielu lat numer 1 polskiej listy rankingowej oraz liderka kadry narodowej. O prymat w turnieju powalczą także jej koleżanki z kadry – Klaudia Kulon i Karina Szczepkowska, zeszłoroczne medalistki i zawodniczki, którym brakuje właśnie w dorobku tego najważniejszego tytułu.
Smak zwycięstwa zna inna kadrowiczka, arcymistrzyni Jolanta Zawadzka, numer dwa polskiej listy rankingowej. W stawce turnieju znalazły się również utytułowane arcymistrzynie Iweta Rajlich i Joanna Majdan, które od kilku lat znajdują się w czołówce polskich szachistek.
Po raz piąty w mistrzostwach wystąpi Anna Warakomska, która już pokazała, że nie można jej lekceważyć. Do gry po urodzeniu dziecka wraca Marta Bartel, która również może namieszać w stawce. Warto także zwrócić uwagę na na dwie zawodniczki młodego pokolenia – Alicję Śliwicką i debiutującą w imprezie tej rangi Annę Kubicką.

Zapowiadają się zacięte zmagania, które już 20 maja wyłonią mistrzynię Polski.