Mistrzostwa po II rundach

Po dwóch rundach w Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski z kompletem punktów prowadzi Karina Szczepkowska. W pierwszej, w ładnym stylu pokonała Annę Kubicką, za co dostała nagrodę za najciekawszą partię rundy, a w drugiej zwyciężyła z koleżanką z kadry Klaudią Kulon.

Po 1,5 pkt mają trzy zawodniczki: Soćko, Zawadzka i Warakomska. Najładniejszą partią 2 rundy wybrano wygraną Joanny Majdan z Iwetą Rajlich, która rozpoczęła mistrzostwa od dwóch porażek.

Nagrody za najciekawsze partie I rundy zdobyli Karina Szczepkowska i Mateusz Bartel

Pierwsza runda w LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski zakończyła się 4 remisami i jedną bardzo ciekawą wygraną Mateusza Bartla z Aleksandrem Miśtą. W tej partii mimo obecności dwóch czarnych hetmanów w złożonej pozycji, białe jako przedostatnie popełniły błąd i znalazły drogę do zwycięstwa, a partia dostała nagrodę za najładniejszą w turnieju open.

W turnieju OPEN po dwóch rundach trzech zawodników ma 1,5 pkt: Wojtaszek, Piorun i Krasenkow. Ten ostatni zdobył nagrodę za najciekawszą partię drugiej rundy, kiedy to pokonał Grzegorza Gajewskiego.

Arcymistrz Michał Krasenkow

W tym roku wybierane są najciekawsze partie rundy oddzielnie w turnieju Panów i oddzielnie w turnieju Pań, a zawodnicy nagradzani są zestawami kosmetyków ufundowanych przez firmę Dr Irena Eris.